המשחק של בן

 

 


בן דאסקין ואריק ג'ונסטון

ילד בן 9 פיתח משחק מחשב שעוזר לילדים להתמודד עם מחלת הסרטן


כשבן דאסקין מארצות הברית היה בן 5 הוא אובחן כחולה בלוקמיה, אמו ניסתה להסביר לו את מצבו הקשה על ידי השוואה בין מצבו לבין משחק "פקמן" – התרופה "בולעת" את התאים הסרטניים בזה אחר זה. הבעיה היתה שבן מעולם לא שיחק בפקמן ולכן הוא החליט כי יש צורך לפתח משחק חדש אשר יעזור לילדים להבין את מצבם הבריאותי.

בן החליט לשלוח את משאלתו יוצאת הדופן לקרן להגשמת משאלות מסן פרנסיסקו בתקווה שהם יעזרו לו לפתח את המשחק. בתחילה נתקלה הבקשה במכשולים רבים, ביניהם המימון לפרוייקט, הזמן הארוך שיקח לפתח משחק כזה ועוד.

בדיוק כאשר הכל התחיל להיראות אבוד והקרן להגשמת משאלות התכוונה לוותר על הפרוייקט, קם אדם בשם אריק ג'ונסטון, מתכנת משחקי מחשב מחברת
Lucas Arts, והודיע כי הוא מוכן לעבוד על המשחק בזמנו החופשי. אריק בילה חודשים ארוכים בעבודה על המשחק כשבן דאסקין משמש לו כיועץ בכל שלב בדרך.

אסור לוותר


"בן ידע בדיוק מה הוא רוצה מהמשחק" אומר אריק, "הוא ידע מה הן תוצאות הלוואי של המחלה וכיצד לתת להן ביטוי במשחק עצמו, הוא חשב על הרעיון להשיג בריאות מבית החולים, תחמושת מבית המרקחת וכוחות נפשיים מהבית"

ככל שהשחקן מתקדם במשחק הוא נתקל בסוגים שונים של "מעכבים" כגון חומות של חשמל אשר מורידות לשחקן כמות מסויימת של כוחות נפשיים, לדברי בן זוהי בדיוק ההרגשה שעוברת על ילד חולה סרטן ועליו לדעת מהיכן לשאוב עוד כוחות נפשיים – מהבית.

המשחק, שבו אנו משחקים את בן רכוב על סקייטבורד ונלחם בסוגים שונים של תופעות לוואי, ניתן להוריד בחינם מהרשת. עד כה נרשמו כ-35,000 הורדות של המשחק ואריק ובן קיבלו אלפי תגובות חיוביות, ביניהן תגובות מרופאים וממעצבי משחקים.

למרות שהדמות הראשית יכולה לחטוף מכות והתעללויות מצד המפלצות השונות המסתובבות ברחבי המסך, היא אינה יכולה למות, זו היתה נקודה שבן התעקש עליה מההתחלה. "אני רק רוצה שהילדים ילמדו מה התרופות עושות לגוף שלהם ואיך הן עוזרות לו" אומר בן. "אני רק רוצה שהם יבינו שכל עוד הם יחזיקו מעמד ולא יוותרו הם יצאו מנצחים".

להורדת המשחק של בן

http://www.makewish.org/site/pp.asp?c=bdJLITMAE&b=81924